Tabletkoulu on valittu parhaita digitaalisia ratkaisuja etsivän eEemeli-kilpailun finaaliin!

Tänä vuonna eEemeli-kilpailun teemana on oppimisen yksilöllistäminen, joka on yksi niistä tärkeistä opettamiseen ja oppimiseen liittyvistä ominaisuuksista, johon Tabletkoulun kehityksessä on panostettu.

Kuten kilpailun järjestäjätkin toteavat, kilpailun teema, oppimisen yksilöllistäminen, on mitä ajankohtaisin. Osa opiskelijoista tarvitsee enemmän ohjausta ja tukea, osa kykenee ja haluaa edetä opinnoissa nopeammin.

Tabletkoulun monipuolisiin ominaisuuksiin voit tutustua esimerkiksi tämän videon avulla:

Kilpailun tulokset julkistetaan ITK-konferenssissa 21.3.2019 järjestettävässä tilaisuudessa. Tilaisuudessa palkitaan myös yleisöäänestyksellä valittu yleisön suosikki.

Lue kilpailusta lisää täältä.