Suuren suosion saavutteinata webinaarikoulutuksia opettajille on julkaistu jälleen lisää. Nyt koulutuksia on tarjolla myös lukion terveystiedon ja opinto-ohjauksen opettajille.

Webinaari lukion opoille on tarkoitettu Tabletkoulun perustoiminnot hallitseville lukion opoille. Webinaarin sisältö suunnitellaan osallistujien esittämien toiveiden pohjalta. Ideana on perehtyä toiveiden mukaan edistyneempiin toimintoihin Tabletkoulussa sekä jakaa pedagogisia vinkkejä ja ideoita oppimateriaalien käyttöön. Webinaarin osallistujilla on myös mahdollisuus jakaa omia käyttökokemuksiaan ja ideoitaan muille. Webinaareja järjestetään kaksi kappaletta. Ilmoittaudu mukaan ke 26.9. klo 9:00 – 10:30 järjestettävään webinaariin täällä ja ma 8.10. klo 14:00 – 15:30 järjestettävään webinaariin täällä.

Lukion terveystiedon kertauskurssi TE1-3 -webinaarissa pääset tutustumaan Tabletkoulun huippusuosittuun lukion terveystiedon TE1-3 kertauskurssiin oppikirjailijoiden opastuksessa. Keskiviikkona 10.10. klo 16.30-18.00 järjestettävässä webinaarissa kurssin oppikirjailijat Ranja Koski ja Liisa Anttila esittelevät Tabletkoulun terveystiedon TE1-3 kertauskurssia. Webinaarissa voit esittää kysymyksiä kurssin sisällöistä suoraan oppikirjailijoilta keskustelutoiminnon avulla. Ilmoitaudu mukaan täällä.