Lukuvuoden 2018-2019 tapahtumakalenteri on julkaistu!

Opettajille ja rehtoreille suunnatut tapahtumat ovat meille Tabletkoulussa yksi tärkeimpiä tapoja olla yhteydessä käyttäjiimme. Osallistummekin vuodessa keskimäärin yli 40 eri tapahtumaan ympäri Suomen!

Tapahtumat vaihtelevat pienemmistä ainejärjestöjen organisoimista koulutuspäivistä tammikuussa Messukeskuksessa järjestettäviin Educa-messuihin. Tänä lukuvuonna ohjelmassa on mukana myös mm. Tampereella joka toinen vuosi järjestettävä iso Treduka-tapahtuma, jonka pääyhteistyökumppani Tabletkoulu on tänä vuonna!

Nyt julkaistu kalenteri sisältää vasta ensimmäiset varmistuneet tapahtumat, joihin osallistumme. Kalenteria päivitetään sitä mukaa kun osallistuminen eri tapahtumiin varmistuu.

Tapahtumakalenterin löydät täältä.

Tapahtumien lisäksi pääset tapaamaan Tabletkoulun tiimiä itse järjestämissämme koulutuksissa. Tarjolla olevat koulutukset löydät täältä.