Pedagogisen muutoksen johtaminen peruskoulussa – käytännön kokemuksia Latokartanon peruskoulusta Helsingistä sekä Katariinan koulusta Turusta

Keskiviikkona 16.1.2019 klo 15-16.30 järjestettävässä webinaarissa tutustut kahden rehtorin kokemuksiin digitaalisen oppimisympäristön rakentamisessa ja pedagogisen muutoksen johtamisessa. Rehtoreille suunnatussa webinaarissa pureudutaan koulun kehittämisen onnistumisiin ja haasteisiin Latokartanon peruskoulun rehtorin Teemu Lappalaisen sekä erityisen tuen oppilaille suunnatun Turun Katariinan koulun apulaisrehtorin Mikko Nikkolan näkökulmasta.

Webinaarin aikana voit esittää kysymyksiä tai kirjata niitä ennakkoon ilmoittautumisen yhteydessä.

Webinaari toteutetaan WebinarJam – ohjelmalla, joka ei vaadi asennuksia laitteellesi.

Ilmoittaudu mukaan täällä!

Ilmoittautuminen päättyy 15.1.19 klo 12, jolloin ilmoittautuneille lähetetään osallistumislinkki

s-postiin.